22 maja 2023 roku weszły w życie przepisy dotyczące fundacji rodzinnych. Jest to na gruncie polskiego prawa nowe rozwiązanie pozwalające na ułożenie sukcesji w taki sposób, żeby firma/firmy mogły funkcjonować bezpiecznie, a beneficjenci, którzy nie chcą prowadzić biznesu otrzymali swój udział w spadku.

Utworzenie fundacji rodzinnej nie jest skomplikowane natomiast stworzenie jej statutu, zasad funkcjonowania, zasad powoływania zarządu i rady fundacji tak, żeby zaspokoić oczekiwania wszystkich wymaga wiedzy nie tylko z zakresu prawa i księgowości, ale także zdolności negocjacyjnych, wiedzy psychologicznej i umiejętności słuchania.

Mamy sprawdzony w trakcie trudnych negocjacji, restrukturyzacji czy przekształceń zespół, który z zaangażowaniem zajmuje się takimi sprawami i do którego możecie Państwo mieć zaufanie. Potwierdzają to referencje od naszych Klientów, które chętnie pokażemy na spotkaniu.

Dlaczego warto?

  • zabezpieczenie majątku firmy/firm
  • uniknięcie żądania natychmiastowej wypłaty zachowku skierowanego do firmy – co w większości przypadków może spowodować problemy finansowe firmy
  • zabezpieczenie interesów spadkobierców tak jak sobie fundator tego życzy
  • można uzyskać korzyści podatkowe
  • możliwość dalszego prowadzenia biznesu i realizowania wizji fundatora nawet po jego śmierci

Spotykamy się z pytaniami/sugestiami, że fundacja rodzinna jest tylko dla dużych. Nie i jeszcze raz nie. Jest dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą zabezpieczyć swoje dzieci i wnuki, a wiedzą, że młodsze pokolenia nie chcą lub nie umieją poprowadzić firmy.

Chcesz wiedzieć więcej, wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Wyślij nam wiadomość!