EGW

Europejska Giełda Wierzytelności Sp. z o.o. oferuje nowoczesne i kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania wierzytelnościami przedsiębiorców. Jesteśmy wyłącznym właścicielem i administratorem systemu umożliwiającego wprowadzanie oraz poszukiwanie ofert sprzedaży wierzytelności pieniężnych. Dzięki temu EGW staje się łatwym narzędziem służącym do sprzedaży lub zakupu wierzytelności. W wielu przypadkach, w szczególności gdy prowadzone samodzielnie działania windykacyjne nie przyniosły rezultatu, sprzedaż wierzytelności staje się jedynym sposobem na odzyskanie przynajmniej części środków finansowych naszych Klientów. Tym samym Giełda staje się cennym instrumentem służącym poprawie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Zbycie wierzytelności to także możliwość szybkiego pozyskania kapitału dla firmy.

Europejska Giełda Wierzytelności to również skuteczne narzędzie do monitorowania należności. Opcja ta, polegająca na sprawowaniu nadzoru nad płatnościami w imieniu klienta pozwala od samego początku kontrolować proces spływania płatności.

Współpraca z inwestorami – firmami z sektora finansowo-prawnego sprawia, że EGW to realna szansa sprzedaży wierzytelności. Z EGW, poza „zwykłymi” przedsiębiorcami, korzystają także firmy windykacyjne, dla których jest to znakomite źródło poszukiwania i odkupowania całych wręcz pakietów wierzytelności. Jako administrator tego narzędzia dążymy do maksymalnego wzmożenia obrotu w ramach Giełdy.
Jako nieliczni na rynku, na zlecenie Klienta dokonujemy weryfikacji wierzytelności, ustalając stopień jej sporności i szacunkową cenę sprzedaży. Ponadto aktywnie poszukujemy nabywców wierzytelności. Jeżeli jest to możliwe wiele problemów rozwiązujemy poprzez mediacje, co odróżnia nas od działań firm windykacyjnych. Wychodzimy z założenia, iż często równie istotne co brak zapłaty ze strony dłużnika, są relacje handlowe istniejące pomiędzy nim a naszym Klientem. Dlatego właśnie nasze działania są ukierunkowane na spełnienie oczekiwań Klienta przy jednoczesnym poszanowaniu osoby dłużnika.
Dzięki współpracy z naszym partnerem, Kancelarią prawniczą Lex Capitalis, a także z innymi kancelariami prawnymi zapewniamy naszym Klientom na preferencyjnych warunkach profesjonalną i kompleksową obsługę prawną.
EGW to zespół specjalistów legitymujących się szeroką wiedzą, odpowiednim wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem pozwalającym na świadczenie usług o najwyższym standardzie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *